27 жовтня 2022 року міський голова м. Кам’янця-Подільського Михайло Посітко вручив подячні грамоти представникам Духовної Ради міста. Метою заходу було виразити подяку за служіння військових капеланів для українських вояків, постійну допомогу для тимчасово переселених осіб, а також за щоденні ранішні молебні у міській раді.

Зі своєї сторони єп. Леон Дубравський, котрий головує цього року у Духовній Раді міста, від імені усіх її членів висловив подяку:

Дякуємо міській владі за співпрацю з Церквою. Бачимо, що капеланство має велике значення не тільки для війська, але й кожної людини, як свідомого християнина.

Єпископ також розповів історію, як приклад важливості служіння священників:

 

У часи ІІ Світової Війни якось один священник сповідав людей і до нього підійшов російський солдат. Священник його запитав чи той віруючий, а солдат відповів, що ні. – «А чому ж ти тоді прийшов?», – запитав його священник, а той йому, – «Тому що ти даєш Бога».

Отож, капелан дає Бога, як у слові Божому, так і в Євхаристії.” – продовжив єп. Леон – “І це дуже сьогодні допомагає солдатам, котрі воюють. Ви знаєте, що у солдата після сповіді з’являється дух відваги, віри в Бога і відчуття, що з ним є Господь. А як каже нам св. Апостол Павло – «Хто про ти нас, коли з нами Бог?».”

Єпископ Леон також наголосив на необхідності щоденної боротьби зі злом, особливо у сьогоднішній ситуації війни:

Той ворог, котрий до нас прийшов – це диявол у людському тілі. І він між нами не має успіху, і перемоги йому тут не бачити. Ми є з Богом, а ворог йде на нас зі злом. Він хоче від нас забрати все те, що святе. Думаю, що ці молитви, котрі щоденно ми проводимо у міській раді, хоча і короткі, але вони вселяють духа і силу, і тому ми переможемо. Ми віримо, бо з нами Бог!

На завершення єпископ Леон скерував до усіх слова заохочення:

 

Пам’ятайте, ми вас підтримуємо. Як казав колись один кардинал до семінаристів перед своїм від’їздом, – «Я завдяки вашим молитвам, як на крилах лечу до Риму». Отже, ви нашими молитвами, як на крилах политете до перемоги.