Перше беатифікаційне засідання у справі Слуги Божого єп. Яна Ольшанського

23 лютого 2023 року, в переддень першої річниці війни в Україні, віряни Кам’янець-Подільської дієцезії та гості з інших дієцезії, зібралися у катедрі Святих Петра і Павла у м. Кам’янці-Подільському, щоб молитися у намірі беатифікації та канонізації Слуги Божого єпископа Яна Ольшанського та випрошувати потрібних ласк за його посередництвом.  

Урочисті заходи розпочались Святою Месою об 11 годині, після котрої Єпископи разом з священниками, семінаристами, богопосвяченими особами та мирянами пішли до крипти Кам’янець-Подільських Єпископів де відбувся заупокійний молебень, а також молитва за посередництвом Слуги Божого Яна Ольшанського.

 

Другою частиною урочистої події було урочисте перше засідання у справі беатифікації та канонізації Слуги Божого єпископа Яна Ольшанського, під час котрого склали присягу члени Трибуналу, тобто посадові особи слідчої комісії Єпископського Суду: о. мгр ліц Петро Міщук, уповноважений Єпископа; о. д-р В’ячеслав Грумницький, промотор справедливості; о. мгр ліц. Анатолій Постолович, нотаріус.

А також був оголошений склад Історичної комісії, які теж урочисто склали присягу сумлінно виконувати свої обов’язки і зберігати таємницю уряду. До історичної комісії увійшли: о. проф. Юзеф Францішек Вулчаньскі, президент Історичної комісії; о. мгр ліц. Дем’ян Яцьков, член комісії; о. мгр ліц. Олег Жарук, член комісії; мгр ліц. Владислав Рожков, член комісії.

На завершення, після урочистого благословення, всі гості, котрі взяли участь в урочистій події могли розділити свою радість за спільним фуршетом, а також отримати у подарунок книжку з пастирським листами Слуги Божого Яна Ольшанського наданою добродіями з Польщі.

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

           Ян Ольшанський народився 14 січня 1919 року у Гутищі Бродському Бродського повіту Тернопільського воєводстсва у сім’ї Яна і Марії (Бойко). Початкову освіту здобув у місцевій школі. Пізніше навчався у державній гімназії. У 1938 році вступив до Вищої Духовної Семінарії у Львові. 15 листопада 1942 року був рукоположений у пресвітери архієпископом Болєславом Твардовським і направлений вікарієм в парафію с. Качанівка Тернопільського воєводства. 25 вересня 1944 року, на прохання Луцького Єпископа Адольфа Шельонжека став адміністратором парафії у м. Городок Хмельницької області. У 1946 році під тиском влади повернувся до Львова, де був вікарієм у парафії Матері Божої Сніжної. У 1948 році знову повернувся до Городка. У 1959 році за активну душпастирську діяльність його було переведено до с. Маниківці Деражнянського району Хмельницької області. 16 січня 1991 року папа Йоан Павло ІІ відновив церковні структури в Україні і призначив о. Яна Ольшанського 59-м Єпископом Кам’янець-Подільської дієцезії. Єпископські свячення відбулися у Львівській катедрі 2 березня 1991 року, а урочистий інгрес до Кам’янець-Подільської катедри відбувся 4 квітня 1991 року. 4 травня 2002 року Папа Йоан Павло II звільнив його від обов’язків єпископа ординарія Кам’янець-Подільської дієцезії. Помер єп. Ян Ольшанський 23 лютого 2003 року. 23 лютого 2022 року оголошений Слугою Божим. З огляду на війну в Україні перше урочисте засідання Справи беатифікації та канонізації відбулося 23 лютого 2023.