Меса Хризми в Кам'янець-Подільській катедрі 2022 року

Так як раніше анонсувалося щодо Меси Хризми у Кам’янець-Подільській дієцезії, під час військового стану в країні, відправлятиметься у Великий Вівторок в Кам’янець-Подільській катедрі для зручності священників з Хмельницької області та у Велику Середу у Вінницькому санктуарії Божого Милосердя для зручності священників з Вінницької області.

У Святій Месі Хризми у Кам’янець-Подільській катедрі взяли участь понад вісімдесят священників під головуванням єпископа-ординарія Леона Дубравського OFM в співслужінні з його генеральним вікарієм єпископом-помічником Радославом Змітровичем OMI та єпископським вікарієм отцем Віктором Ткачем МІС.
Разом зі священниками радісну подію прийшли розділити парафіяни та монахині з різних чернечих згромаджень, а також при асистуванні до Святої Меси допомагали семінаристи з Городоцької та Ворзельської семінарій.

Під час проповіді єп. Радослав Змітровіч ОМІ на прикладі літургійного вбрання пресвітера пригадав про його духовний зміст та про відповідну до його значення місію пресвітера. А на завершення Святої Меси єп. Леон Дубравський OFM поділився свідоцтвом зі спілкування з волонтерами та військовими, через яких стараємось з усіх сил допомагати потребуючим в наслідок військових дій на теренах нашої країни.

На звершення Святої Меси від імені пресвітерів Кам’янець-Подільської дієцезії отець Микола Лучинський, декан Хмельницького-Східного деканату подякував єпископам за їх старанність у керуванні дієцезією та належний приклад і допомогу, а сестри зі згромадження від Ангелів та Бенедиктинок Місіонерок подарували єпископам квіти білого та блакитно-жовтого кольору, що символізують чистоту служіння та землю на котрій звершується наше служіння.

отець Павло Басистий

Примітка! Під час Меси Хризми, яка відправляється у ранкові години, єпископ благословляє єлей хворих, єлей катехуменів та консекрує хризму згідно із обрядом, поданим у Римському Понтифікалі. Меса, яку єпископ співслужить зі своїми пресвітерами – це вираз єдності священників із своїм єпископом. Тому бажано, щоб усі священники в міру можливості брали участь у цій Месі і прийняли Причастя у двох видах. Згідно зі звичаєм латинської літургії, благословення єлею хворих відбувається перед закінченням Євхаристійної Молитви, благословення єлею катехуменів і консекрація хризми – після Причастя. Якщо цього вимагають обставини, весь обряд благословення можна провести після літургії Слова.