Любити ближнього конкретними діями

        Від початку широкомасштабної російської агресії на Україну вінницька парафія Святого Духа активно долучилася до  волонтерського руху та допомоги біженців. У нижньому храмі зусиллями настоятеля о. Віталія Кащука було створено антикризовий центр та облаштовано сховище для мешканців навколишніх будинків, які приходили сюди під час повітряних тривог. Деякі навіть залишалися на цілу ніч, адже відчували тут себе у безпеці та бачили турботу з боку священиків та парафіян. Місцеві католики відразу долучилися до збору продуктів  харчування та одягу для біженців і постраждалих від бойових дій, які приїжджали до Вінниці або тимчасово зупинялися у місті на шляху за кордон. 

        Звичайно, потреби кожного дня значно перевищували можливості  нашої католицької громади,  тому важко переоцінити гуманітарну допомогу, яку у перші дні війни почали отримувати з Європейського Союзу. Необхідні продукти  регулярно надходять передусім з Польщі, але також з Італії, Іспанії, Португалії, Франції, Австрії та Словаччини. 

         Завдяки зусиллями наших парафіян, братів з Неокатехуменальних Спільнот та волонтерів, передусім молоді, яку прийшла сюди буквально з вулиці, храм  Святого Духа фактично перетворився на своєрідний логістичний центр для роздачі гуманітарної допомоги. Продукти які отримуємо з заходу складаємо у парафіяльних приміщеннях. Потім її розвозимо до шкіл, лікарень, на передову та в центри розміщення внутрішньо переміщених осіб. Ми забезпечили військовим спорядженням парафіян які були мобілізовані. Продуктові набори також роздаємо найбільш незахищеним мешканцям міста, багатодітних сім’ям, людям похилого віку та всім,  які через війну втратили  свою працю та засоби утримання.  Ми переобладнали нашу стару каплицю на центр Карітасу, який щотижня  допомагає  понад двом тисячам осіб. Волонтерська  діяльність не обмежується лише Вінницею, адже вдалося декілька раз завести продукти та  речі першої необхідності до найбільш постраждалих міст: Бучі, Бородянки, Харкова, Чернігова, Києва. Наприклад, до Харківської Римо-католицької Катедри  Успіння Пресвятої Діви Марії передали два генератори, адже через обстріли там постійно були перебої зі світлом та електрикою.  

           Війна – це не лише матеріальні втрати, але і покалічені життя та душі, тому намагаємося духовно та психологічно підтримувати постраждалих. Можна без перебільшення сказати, що весь український народ тепер має повоєнний синдром.  Священики з парафії Святого Духа завжди були доступні для сповіді чи просто готові вислухати та розмовляти. Тисячі людей котрі приходять до нас отримують не лише гуманітарну допомогу але і Добру Новину про любов Бога.  Говоримо про Ісуса Христа котрий переміг смерть і страждання! Волонтери організовували заходи для дітей, щоб якимось чином відірвати від атмосфери смерті та допомогти пережити найважчі моменти бойових дій.  Як спільнота віруючих, триваємо постійно у молитві, котра дає нам сили служити. Просимо неустанно Бога про захист нашої країни. Адорація Пресвятих Дарів та Святі Меси зміцнюють нас в цій надії. У період  Великого Посту щодня відбувалися  хресні дороги, які допомагали  побачити сенс страждань  через призму віри та об’явити  присутність Бога у ситуаціях по-людському катастрофічних. Бачимо, як Бог дає сили та відваги продовжувати далі допомагати своїм ближнім. Адже  Христос Воскрес і назавжди переміг смерть та ненависть, щоб ми могли по-справжньому любити всіх, навіть своїх ворогів.

Вікарій парафії Святого Духа, м. Вінниця
о. Фридерик Галіцкі