ДУШПАСТИРСЬКИЙ ЛИСТ КОНФЕРЕНЦІЇ ЄПИСКОПІВ УКРАЇНИ З НАГОДИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНГРЕСУ СІМЕЙ

Сім’я є ШЛЯХОМ ЦЕРКВИ – навчав св. Йоан Павло ІІ – підкреслюючи, що вся діяльність Містичного Тіла Христового спрямована на благо, на духовний розвиток, на святість і спасіння наших РОДИН. Усвідомлюючи цю правду а також непросту ситуацію, в якій опинилася родина в ХХІ столітті, Конференція Єпископів оголосила 2019 рік роком святості подружжя та сім’ї, головною подією якого буде Всеукраїнський Конгрес Сімей (Шаргород – Вінниця 20-22.09.2019). До нашої зустрічі залишається ще три тижні, тому з новим запалом, з усією нашою пастирською рішучістю прагнемо запросити Вас до участі в цій важливій події. Участь у Всеукраїнському Конгресі Сімей важлива з декількох причин.

 

1. Нам важливо бути разом. Гріх порізнив нас і вселив у наше серце страх. Ми боїмося переступати межі і виходити на зустріч іншій людині. Під впливом гріха ми «живемо для себе». Однак Христос помер за нас, щоб ті, що живуть, жили вже не для самих себе, а для того, хто за них умер і воскрес (2Кор 5,15). Конгрес сімей буде особливою нагодою зазнавати тієї любові Ісуса Христа, яка лине з Пасхальної Тайни і яка чинить нас здатними виходити на зустріч один одному. Пригадаймо слова нашого Господа: Коли двоє з вас згодиться на землі просити що б там не було, воно буде дано їм моїм Отцем Небесним; бо де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там я серед них (Мт 18,19-20). Святий Климентій Александрійський так їх тлумачить: «Чи в тих двох або трьох не розумів чоловіка, жінки і дитини. Адже жінка була поєднана з чоловіком з Божої Волі» (Stromata III, 68,4). Конгрес Сімей справді буде великою спільнотою родин, заслуханою в Боже Слово і об’єднаною в молитві. Це буде місце, в якому об’явиться Божа Присутність. Запевняємо Вас, Господь вже для кожного приготував якусь особливу благодать, якийсь особливий подарунок, бо Небесний Батько знає потреби і серце своїх дітей. Нехай не забракне нікого на цьому чудовому духовному бенкеті (пор. Лк 14,16н.).

 

2. Щоб будувати спільноту потрібно увійти в хрест. Кожен християнин, який має хоч невеличкий досвід наслідування Господа, напевно звернув увагу, що будь яка Божа справа пов’язана з труднощами. Нам важко вставати до спільної сімейної молитви, їхати на реколекції чи іти в паломництво. Інколи причиною такого змагання є наша «стара людина», яка все ще хоче «жити для себе», а інколи ці труднощі приходять ззовні. Не дивно, що й зараз зазнаємо різних проблем, які знеохочують нас і завжди спонукають обирати легший і просторий шлях егоїзму. Подібно як і у євангельській притчі маємо свої оправдання: Один чоловік справив вечерю велику й запросив багатьох. Під час вечері послав він слугу свого сказати запрошеним: Ідіть, усе готове. Тоді всі вони однаково почали відмовлятися. Перший йому сказав: Поле купив я, мушу піти на нього подивитись; вибач мені, прошу тебе. Другий сказав: П’ять пар волів купив я і йду їх спробувати; прошу тебе, вибач мені. А інший мовив: Я одружився і тому не можу прийти (Лк 14,17-20). Ніхто з тих запрошених не скоштував учти… Важливо нам звернути увагу на слова, які Ісус промовляє відразу після цієї притчі: Як же ішла з ним народу превелика сила, він обернувсь і до них мовив: “Коли хтось приходить до мене й не зненавидить свого батька й матір, жінку, дітей, братів, сестер, та ще й своє життя, той не може бути моїм учнем. Хто не несе хреста свого, і не йде слідом за мною – не може бути моїм учнем. Щоб відповісти на Боже запрошення, потрібно увійти в хрест, який є джерелом єдності (Бенедикт ХVI).

 

Тому ми, Єпископи Римсько-Католицької Церкви, наче євангелічні слуги, «на життєвих перехрестях і огорожах» просимо і наполягаємо прийміть запрошення самого Господа, щоб «бенкетна зала наповнилася». Ваші труднощі і проблеми покладіть на Господа. Страждання різного характеру, які можливо пов’язані з Вашою участю в Конгресі, жертвуйте за Вашу родину, за сім’ї і подружжя в Україні, особливо за подружжя, які переживають кризу, які стоять на порозі розлучення, а також за мир в Україні. Твоя духовна жертва може врятувати чиюсь родину, а можливо і Твою власну.

 

Нехай Господь допоможе Вам у Ваших змаганнях. На цей нелегкий час уділяємо Вам нашого пастирського благословення в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

 

Бердичів, в Урочистість Матері Божої Бердичівської, Покровительки України

 

21 липня 2019 року

N. 20 / 2019

Єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні

До прочитання у всіх парафіях України в XXII Неділю Звичайну, 1 вересня 2019 року.